KONFERENCJA „BUDOWANIE LOKALNEGO SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 czerwca 2019

We wtorek 11 czerwca 2019r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyninie  odbyła się konferencja pt. „ Budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy  w rodzinie”.  Patronat nad konferencją objął Starosta Gostyniński. W konferencji wzięło udział ponad 60 osób reprezentujących różne środowiska zawodowe. Wśród nich samorządowcy, przedstawiciele służb pomocy społecznej, funkcjonariusze policji, kuratorzy sądowi, przedstawiciel prokuratury, dyrektorzy szkół, pedagodzy oraz osoby związane zawodowo z obszarem przeciwdziałania przemocy w rodzinie. 

Prelegentem konferencji była Pani Izabela Banasiak – superwizor w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Treści poruszane podczas spotkania miały uwrażliwić uczestników na zjawisko przemocy  w rodzinie oraz skłaniały do refleksji na temat działań jakie należy podejmować,  aby zapobiegać zachowaniom przemocowym. 

Podczas konferencji można było zobaczyć elementy promujące ideę rodzicielstwa zastępczego pod hasłem „Poszukiwany! Poszukiwana! Mama i Tata zastępczy!”. Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie zastępczym serdecznie zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie. Uczestnicy spotkania mieli również okazję zapoznać się z wydawnictwami dotyczącymi tematyki przeciwdziałania przemocy w rodzinie, które zostały udostępnione przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gostyninie. 

Organizatorzy dziękują za udział wszystkim uczestnikom spotkania.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie 1

  1

 • Powiększ zdjęcie 2

  2

 • Powiększ zdjęcie 3

  3