Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2022

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 czerwca 2022

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2022

 


W dniu 28 maja 2022 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie będące organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Gostynińskim zorganizowało na terenie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Bratoszewo” Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań rodzinom zastępczym za codzienny trud, troskę i zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci. Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej zaprosił do wspólnej zabawy rodziny zastępcze wraz z dziećmi oraz dzieci przebywające w placówkach opiekuńczo – wychowawczych „Bratoszewo”, „Dom dla Dzieci”, „Horyzont”. W ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowane zostały warsztaty ze swobodnej zabawy malarskiej metodą Arno Sterna, które poprowadziła Pani Edyta Anyszka - Malownia. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach sportowych i integracyjnych przygotowanych przez Grupę Patriot Team w ramach projektu „Pomagaj przez sport”.

Opiekunowie z kolei mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach relaksacyjnych, które poprowadziła Pani Milena Waćkowska. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty kosmetyczne przygotowane i poprowadzone przez Panią Wiolettę Aronowską WioLetta Małgorzata Aronowska. Dzięki obecności funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie oraz druhów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białotarsku - OSP KSRG Białotarsk dzieci mogły poznać specyfikę pracy policjanta, strażaka i uzyskać informację na temat zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Za sprawą żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku dzieci mogły zapoznać się z tematyką wojskową, odbyła się również prezentacja sprzętu wojskowego. Pan Arkariusz Wiśniewski z HUSAR & MEGA Transport i Spedycja przybliżył dzieciom pracę kierowcy zawodowego, dzieci miały możliwość zobaczenia jak to jest być za „sterem ciężarówki”. W obchodach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatowego w osobach Pana Arkadiusza Boruszewskiego Starosty Gostynińskiego, Pana Michała Bartosiaka Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gostynińskiego, Pani Elżbiety Kijek Skarbnika Powiatu Gostynińskiego, jak również przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz przedstawiciele organizacji działających w obszarze pieczy zastępczej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie dziękuje wszystkim uczestnikom uroczystości za obecność oraz tym osobom i firmom, które przyczyniły się do organizacji tego wyjątkowego dnia.

Sponsorami uroczystości byli:

♦ ART-MAR Dystrybucja Alkoholi - Pan Artur Gozdowski;

 Staropolska Masarnia;

 Ogrody - Budowa, Projektowanie – Pani Aldona Barańska;

Biuro Doradztwa Finansowo-Gospodarczego NOVUM- Pan Krzysztof Giziński;

POL-HURT Pan Krzysztof Skowroński;

Drukarnia Szmydt Państwo Ewa i Krzysztof Szmydt;

Kaczmarek Electric S.A. oddział Gostynin Pan Artur Szulwach;

Netto Polska NETTO Gostynin;

Leśny Dwór - Dom Weselny – Pani Izabela Kopiec;

Hurtownia Owoców Cytrus;

Hurtownia Opakowań ART – PAK;

Pan Witold Kwiatkowski – Daunpol Usługi i szkolenia BHP, ppoż;

Pan Tomasz Kwiatkowski – PPH UNIGUM;

Pan Arkadiusz Wiśniewski Firma HUSAR & MEGA Transport i Spedycja,

Kellogg’s Kutno,

Piekarnia Dubielak.

Partnerami przy organizacji tego uroczystego dnia byli:

Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie,

Ochotnicza Straż Pożarna w Białotarsku,

64 Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Płocku,

Patriot Team Płock Centrum Treningu Personalnego,
Pan Michał Bartosiak wraz z wolontariuszami z Fabryki Tęczowo.
 
Nawiązując do obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie informuje, iż prowadzi ciągły nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, więc jeżeli chcecie Państwo uzyskać więcej informacji dotyczących rodzinnej pieczy zastępczej serdecznie zapraszamy do naszej jednostki. Być może również i Ty mógłbyś zostać rodzicem zastępczym.
 
------------
Barbara Budner
Zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie