Spotkanie integracyjne 2-3 wrzesień 2022r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 września 2022
 

W dniach 2-3 września 2022r. odbyło się spotkanie integracyjno -szkoleniowe rodzin zastępczych, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie wraz ze Stowarzyszeniem Ziemi Gostynińskiej.
W miłej atmosferze, pięknych okolicznościach przyrody oraz sprzyjającej aurze rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli oddawać się przyjemnościom cielesnym, jak i duchowym.
W czasie, gdy dorośli poruszali poważne tematy ze specjalistami na warsztatach umiejętności wychowawczych, ich pociechy zajęte były integracyjnymi zabawami, sportową rywalizacją czy artystycznym rękodziełem. Starsza młodzież miała okazję porozmawiać z psychoterapeutkami na temat uczuć i wrażeń jakie dostarczył im wspólnie oglądany film pt.”Rodzina od zaraz”.
Agencja reklamowa Brokat z Kutna zapewniła fantastyczną zabawę „od skakanki po twarzy malowanie”, natomiast nad profesjonalnym makijażem pracowała Pani WioLetta Małgorzata Aronowska, która podkreślała piękno każdej z Pań trafiającej pod jej „pędzel”.
Nie zabrakło spaceru z lasoterapią, wycieczki rowerowej oraz konkursu budowania zamków z piasku, a w odnowie duchowej pomagał Pan Jakub Rybiński prowadząc zajęcia z jogi dla dorosłych i młodzieży.
W jeszcze milsze nastroje wprawiała wszystkich „dyskoteka pod chmurką” połączona ze wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.