Ogłoszenie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie
informuje, iż w dniu 20.06.2025 r. (tj. piątek)
urząd będzie nieczynny.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie
informuje, iż w dniu 20.06.2025 r. (tj. piątek)
urząd będzie nieczynny.
Piknik integracyjny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego – w ramach Projektu pt.: „Mazowiecka Strefa Rozwoju Pieczy Zastępczej”
W dniu 7 czerwca 2025 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie będące organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Gostynińskim zorganizowało na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „Myszogród” w Osinach Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.
W pikniku wzięło udział 114 osób: wychowankowie pieczy zastępczej, usamodzielniani wychowankowie, rodziny zastępcze, kandydaci na rodziny zastępcze, rodziny biologiczne, kadra projektu i otoczenie.
Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań rodzinom zastępczym oraz wychowawcom placówek opiekuńczo-wychowawczych za codzienny trud, troskę oraz zaangażowanie w prace na rzecz dzieci i młodzieży.
Czytaj więcej o: Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2025DYREKTOR
POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE W GOSTYNINIE
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY: PSYCHOLOG
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie na podstawie art. 4 ust. 2 pkt. 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1135) ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: Psycholog.
Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:
- wymiar etatu: 1 etat
- umowa o pracę do 31.12.2025 r.
- min. 1 dzień w tyg. praca w godzinach popołudniowych,
- planowany termin rozpoczęcia pracy: 05.05.2025 r. (po wykonaniu wstępnych badań w medycynie pracy).
Miejsce wykonywania pracy: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie, ul. Ozdowskiego 1a, 09 - 500 Gostynin. Budynek urzędu wyposażony w windę.
Informacja o wskaźniku zatrudnienia osób niepełnosprawnych:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia, wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosił powyżej 6%.
Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Gostyninie ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze:
Sekretarz Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Gostyninie
09- 500 Gostynin, ul. Ozdowskiego 1a
Zatrudnienie:
1. Wymiar czasu pracy: 1 etat.
2. Miejsce pracy: Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Gostyninie, ul. Ozdowskiego 1a.
Informacja o wskaźniku zatrudnienia osób niepełnosprawnych:
Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Gostyninie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosił poniżej 6%.
ZAPYTANIE OFERTOWE
Zamawiający: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie
PCPR w Gostyninie zwraca się z zapytaniem ofertowym na wykonanie usługi: wykonywanie obowiązków inspektora nadzoru budowlanego w związku z likwidacją barier architektonicznych i technicznych u osób z niepełnosprawnościami, zamieszkałych na terenie powiatu gostynińskiego w 2025 r.
Zapytanie Ofertowe Dotyczące Usługi Cateringowej
Przedmiotem zamówienia jest usługa cateringowa w zakresie przygotowywania i dostarczania posiłków obiadowych dla 29 wychowanków Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych, działających przy ul. Kościuszki 37/2 i 3 oraz ul. Iwaszkiewicza 14a w okresie 01.02.2025 r. - 31.12.2025 r.
ZUS: „renta wdowia” - wnioski od stycznia 2025 r.
Jakie warunki należy spełnić?
Od 1 stycznia 2025 r. do 30 czerwca 2025 r. będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną.
Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.
Nowe przepisy umożliwią łączenie renty rodzinnej z innymi świadczeniami emerytalno-rentowymi przysługującymi w organach, takich jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Wojskowe Biuro Emerytalne, Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA oraz Biuro Emerytalne Służby Więziennej.
Jednak samo posiadanie statusu wdowy lub wdowca oraz prawo do dwóch świadczeń nie wystarczą, aby uzyskać „rentę wdowią”. W praktyce nie jest to nowe świadczenie, ale zbieg dwóch różnych świadczeń.
Należy łącznie spełnić następujące warunki:
Wdowie lub wdowcowi przysługuje prawo do zbiegu świadczeń z rentą rodzinną wyłącznie po ostatnim małżonku. Prawo do wypłaty świadczeń w przypadku zbiegu z rentą rodzinną wygasa z dniem poprzedzającym zawarcie nowego związku małżeńskiego przez osobę uprawnioną.
Przyznanie „renty wdowiej” będzie możliwe, jeśli wdowa lub wdowiec mają ustalone prawo do renty rodzinnej. W przypadku, gdy do tej pory nie ubiegali się o przyznanie renty rodzinnej, ponieważ świadczenie po współmałżonku byłoby mniej korzystne, powinni złożyć wniosek na formularzu ERR jeszcze w tym roku. Następnie do 30 czerwca 2025 r., należy złożyć wniosek o ustalenie zbiegu świadczeń z rentą rodzinną, korzystając z formularza ERWD. Taka kolejność ułatwi i przyspieszy
rozpatrzenie wniosku o łączenie wypłaty obu świadczeń w 2025 r. Podobna sytuacja dotyczy osób pobierających rentę rodzinną, które nigdy nie wnioskowały o przyznanie emerytury.
Ile wyniesie renta wdowia?
Obecnie wdowy i wdowcy mogą pobierać jedno świadczenie – wyższe lub wybrane spośród dwóch dostępnych opcji: rentę rodzinna lub własne świadczenie, takie jak np. emerytura, renta z tytułu niezdolności do pracy czy emerytura rolnicza.
W przyszłym roku będą mieli możliwość wyboru: otrzymywać pełną rentę rodzinną oraz 15 proc. własnego świadczenia lub odwrotnie. Warto zaznaczyć, że od 1 stycznia 2027 r. drugie świadczenie zostanie zwiększone z 15 do 25 proc. Taki wybór będą miały także osoby uprawnione do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego, emerytury pomostowej, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego czy renty szkoleniowej.
Wysokość sumy świadczeń ustalonych w zbiegu nie może przekraczać trzykrotności kwoty najniższej emerytury, czyli obecnie 5342,88 zł (3 x 1780,96 zł). Do tego limitu wliczane są również świadczenia wypłacane przez instytucje zagraniczne oraz inne niż jednorazowe świadczenia i dodatki, przyznawane na podstawie ustawy lub odrębnych przepisów. W przypadku, gdy suma świadczeń
w zbiegu przekroczy trzykrotność najniższej emerytury, świadczenie zostanie pomniejszone o kwotę przekroczenia.
Kiedy można złożyć wniosek
Od 1 stycznia 2025 r. do 30c czerwca 2025 r. będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, przy czym prawo do tego świadczenia zostanie przyznane od miesiąca, w którym złożony został wniosek, jednak nie wcześniej niż od 1 lipca 2025 r. W przypadku wniosków złożonych do 30 czerwca 2025 r., prawo do renty wdowiej będzie przysługiwało od 1 lipca 2025 r. Dlatego na złożenie wniosku uprawnione osoby będą miały 6 miesięcy.
Osoby, które posiadają już ustalone prawo do renty rodzinnej oraz do własnego świadczenia, nie muszą dołączać żadnych dokumentów do wniosku o ustalenie zbiegu świadczeń z rentą rodzinną.
Jeśli zdecydują się złożyć elektronicznie wniosek o „rentę wdowią”, a nie posiadają jeszcze konta
w systemie eZUS, pracownik Zakładu pomoże im je założyć.
Wystarczy skontaktować się z ZUS. Można to zrobić:
Źródło: www.zus.pl
PAD CMS jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe z wyłączeniem opublikowanych treści.